Szukaj

Mediacje online

Jeśli jesteś na kwarantannie, obawiasz się covida, a może przebywasz za granicą - to nie powód, aby rezygnować z mediacji, jest możliwość mediacji online.


Jak przebiega mediacja online?


W wielkim skrócie opiszę sytuację ze strony klienta, co powinien zrobić, nie będę Państwa zanudzać szerszym schematem administracyjnym, a więc do sedna.

Strona otrzymuje zaproszenie na udział w mediacji z ustaloną datą i godziną, następnie strony wraz z mediatorem łączą się przez platformę, którą wcześniej mediator udostępnia stronom, w momencie gdy wszystko dobrze funkcjonuje, pierwszym dokumentem jest np. "umowa o mediacje" każda ze stron po zapoznaniu się z dokumentem, podpisuje go, skanuje bądź robi zdjęcie i przesyła mailem do mediatora, pozostałe dokumenty tj. protokół, ugoda (jeśli zostanie zawarta) po podpisaniu, strony nadają je w placówce pocztowej.


PAMIĘTAJ!!! Nie musisz posiadać podpisu elektronicznego wystarczy, że podpiszesz odpowiednie dokumenty, zeskanujesz i nadasz w placówce pocztowej.


Najczęstszymi sprawami, które w tym okresie są kierowane na drogę mediacji to m. in. zmniejszenie albo podwyższenie wysokości alimentów, utrzymywanie kontaktów nad małoletnimi i porozumienia małżeńskie.


Zapraszam do kontaktu.

 

80 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie